niedziela, 30 października 2011

S.O.S. dla świata

Kampania "SOS dla świata"


Oficjalna strona kampanii: sos.wwf.pl

„SOS dla świata" to kampania promująca proekologiczne zachowania wśród Polaków, mająca na celu popularyzację przyjaznego środowisku stylu życia, a w szczególności zachowań przeciwdziałających globalnym problemom ekologicznym.

W ramach kampanii powstanie wortal ekologiczny dla internautów sos.wwf.pl, który wystartuje 13 września 2011r. oraz program telewizyjny "SOS dla świata", którego producentem jest WWF Polska. Pierwszy odcinek naszego programu telewizyjnego zostanie wyemitowany przez stację TVN 30 października br.

W programie bierze udział 12 gwiazd - ambasadorów kampanii, które wraz z WWF Polska odwiedziły 6 miejsc na świecie, by na własne oczy zobaczyć największe problemy ekologiczne Ziemi.

Więcej o kampanii dowiecie się z wortalu internetowego sos.wwf.pl, który zostanie udostępniony 13 września.

Kampania "SOS dla świata" jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Aby zobaczyć zwiastun programu wejdź tutaj lub tu.

WWF przypomina, że każdy z nas ma wpływ na stan środowiska naturalnego. Co ma wspólnego torebka foliowa ze śmiercią żółwi morskich? Twój zepsuty telewizor z chorującymi w Indiach dziećmi? Egzotyczny parkiet z wycinką lasów na Borneo? Kinga Burzyńska spotkała się z ambasadorami akcji WWF: Michałem Pirógiem i Patricią Kazadi. Więcej kliknij tutaj.
Sześć par gwiazd z pierwszych stron gazet i sześć problemów ekologicznych, z którymi postanowiły się zmierzyć. Indie, Borneo, czy Ghana to miejsca, gdzie nie tylko dobrze poznają skutki ludzkich grzechów popełnianych wobec natury, ale przede wszystkim zawiną rękawy i wezmą się do ciężkiej pracy charytatywnej!

Trudne warunki klimatyczne, brak wody i zagrożenia jakie niesie dżungla nieraz zmuszą ich do pokonania swoich lęków i uprzedzeń. Ciężka fizyczna praca, niejednokrotnie bezsilność i złość, ale i łzy wzruszenia oraz ogromna radość z wykonanych zadań będą im towarzyszyć podczas tych niezwykłych podróży. Na własnej skórze przekonają się, z jakimi problemami borykają się nie tylko ekolodzy, ale i zwykli ludzie w różnych zakątkach naszego globu. Udowodnią też, jak niewiele potrzeba, aby każdy z nas pomógł zapobiec dewastacji środowiska wprowadzając drobne zmiany w codziennym życiu.

Jedną z par, która odważyła się na udział w projekcie jest Patricia Kazadi i Michał Piróg. Jak poradzą sobie nasi celebryci zobaczymy już 30 października na antenie TVN. Widzowie będą mieli okazję oglądać swoje ulubione gwiazdy w zupełnie nowej roli – bez makijażu, bez scenariusza, słowem: naprawdę na żywo!

"S.O.S dla świata" to pierwszy w telewizji TVN program w całości poświęcony problemom ekologii. Projekt powstał przy współpracy i na zlecenie WWF Polska, jednej z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Udział gwiazd w programie jest charytatywny. Więcej tutaj.

Jeżeli chcesz śledzić losy kampanii na facebooku wejdź tutaj.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za odwiedziny! Jeżeli podoba Ci się to co robimy, poleć nas znajomym!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...