czwartek, 15 grudnia 2011

Być jak Tymoszenko, Sienna Miller lub Roszpunka.

Moda na warkocze, te skromne i te bardziej wymyślne, pojawiła się już parę sezonów temu. Dobrze pamiętam jak latem dwa lata wstecz próbowałam, bezskutecznie zresztą, upleść sobie tzw. "koronę". Opanowałam kłosa, francuza, ze sztucznych i dopiętych włosów, ale uplecenie korony cały czas pozostaje dla mnie zagadką.

Wiadomo, że kobietą, która nieodłącznie kojarzy się ze starannie uplecionym pięknym i długim warkoczem jest, oprócz Roszpunki, Julia Tymoszenko. W jej ślady poszło wiele gwiazd muzyki i filmu. Mnie bardzo podoba się w tej fryzurze Sienna Miller, która chyba jako jedna z pierwszych wyskoczyła w takim romantycznym splocie na czerwony dywan. Obecnie już prawie wszystkie, mniejszego i większego formatu gwiazdy, zaliczyły tę fryzurę. Nie  wspominając o tym jak wiele wielkich pokazów warkocz zaszczycił swoją obecnością.

Zdecydowanie zakochałam się w tego rodzaju uczesaniach, zapewne nie ja jedyna, i muszę popracować nad pleceniem pozornie niedbałych i starannych warkoczy, bo są one absolutnie kobiece, delikatne, romantyczne i uwodzicielskie.


Gwiazdy w warkoczach. Więcej tutaj tutaj. Na tej stronie można równiez zobaczyć filmik jak zrobić kłosa. Mnie na przykład swego czasu przydała się podobna instrukcja. Warkocz typu wodospad, nie słyszałam o takie nazwie, ale fryzura jest śliczna.  


Więcej podobnych zdjęć i klika filmików, na których dziewczyny dokładnie pokazują jak zrobić podobne uczesanie można zobaczyć tutaj

Korony. 

Więcej podobnych zdjęć i klika filmików, na których dziewczyny dokładnie pokazują jak zrobić podobne uczesanie można zobaczyć tutaj.

Fantasy Braid i inne. 


Więcej podobnych zdjęć i klika filmików, na których dziewczyny dokładnie pokazują jak zrobić podobne uczesanie można zobaczyć tutaj.

Mnie najbardziej podoba się warkocz à la ogon ryby (fishtail braid) u nas to poprostu kłos. Postaram się upleść coś podobnego na dzisiejsze wyjście na balet. 


Dodatkowe kłosowe wskazówki można znaleźć tutaj

1 komentarz:

Dziękujemy za odwiedziny! Jeżeli podoba Ci się to co robimy, poleć nas znajomym!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...