czwartek, 12 stycznia 2012

Zróbmy sobie dobre żarcie

Wcinając czekoladowe babeczki prosto z piekarnika, chociaż muszę przyznać, że wyszły zdecydowanie zbyt suche i mało słodkie, wspominam parę imprez tematycznych, które przygotowywałyśmy z Kasią w naszej rezydencji.
Mogą być one inspiracją dla innych osób, które lubią dobrze zjeść w gronie przyjaciół, ale również dla tych, którzy zmęczyli się i znudzili bezproduktywnym siedzeniem w knajpie, a mają ochotę porobić wspólnie coś ciekawego.
Trochę historii.
Na początku tego roku akademickiego stwierdziłyśmy zgodnie, że brakuje nam czasu dla najbliższych znajomych, z którymi nie widujemy się na co dzień w szkole. Postanowiłyśmy więc, że od czasu do czasu będziemy organizować u sobie w domu spotkania, a ponieważ obie jesteśmy żarłokami szybko wpadłyśmy na pomysł imprez jedzeniowych. Szkoda tylko, że nasza kuchnia nie jest wystarczająco duża aby pomieścić paczkę znajomych, pięć patelni, dwa razy tyle garnków i jeszcze więcej jedzenia. Ale brak miejsca nas nie zniechęcił, wpadłyśmy na dużo łatwiejszy, jeśli chodzi o kwestię organizacyjną pomysł, niech więc każdy przyniesie ze sobą smakowite żarełko i razem je skonsumujemy. Wszyscy bardzo szybko zarazili się naszym zapałem i wkrótce nadszedł czas na pierwszą imprezę z cyklu, jak ją nazwałyśmy: Zróbmy sobie dobre żarcie. Maxica Food. Trochę później Arbian Night, a całkiem niedawno La cucina Italiana. Musiałyśmy zmniejszyć częstotliwość imprez w stosunku do tego, co pierwotnie zakładałyśmy ze względu na gości, którzy sukcesywnie zaczęli nawalać. Ale nie chcę tutaj ujmować wszystkim, bo z przyjemnością stwierdzamy, że jest parę osób, które wciąż jarają się jedzeniowymi spotkaniami tak jak my. Tak więc lista gości jest zmienna.
Imprezy zakładają również wystrój adekwatny do tematu przewodniego oraz nastrojową muzykę prosto z tytułowego kraju.


I tak ostre arabskie dania przyprawialiśmy słodkim ananasem.


A " w Meksyku " popijaliśmy tequilę.


Zdjęcia: Monika Mraczek

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za odwiedziny! Jeżeli podoba Ci się to co robimy, poleć nas znajomym!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...