piątek, 11 maja 2012

Beach Baby!


(Przeklejone z naszego poprzedniego bloga)

W ciągu ostatniej godziny naoglądałam się zdjęć półnagich kobiet w strojach kąpielowych i mam pewne spostrzeżenia.

Po pierwsze zauważyłam oglądając foty gwiazd starego kina, że ich ciała diametralnie różnią się od naszych. No może nie od naszych, ale od tych, które na co dzień oglądamy w gazetach. Na tej podstawie stwierdziłam, że fitness i wszelkiego rodzaju zajęcia fizyczne mające na celu kształtowanie naszej sylwetki błyskawicznie się rozwijają. Nie zdajemy sobie z tego sprawy jak bardzo wzrosła na przestrzeni lat świadomość ludzi dotycząca własnego ciała, tego jak możemy wpływać na swoją kondycję, kształt i formę oraz tego co powinniśmy jeść i pić, aby dobrze wyglądać i smacznie czuć się we własnym ciele. Nie mówię tu o operacjach plastycznych i tym podobnych przeróbkach, ale o fitnessie, różnych sportach, tańcu, ćwiczeniach siłowych i innych. Ciała gwiazd, takich jak Marilyn Monroe lub Sophia Loren, owszem są piękne, ale absolutnie nie odpowiadają już dzisiejszym standardom. Trójkątne biusty- brak jakichkolwiek usztywnień staników, wysokie, zabudowane majtki, kompletnie spłaszczające pośladki, to tylko ubrania, które niewłaściwie kształtują sylwetkę, ale jak widać liczne sposoby  na bezinwazyjne i mało męczące drobne korekty wyglądu zostały opracowane stosunkowo niedawno. Należy również zwrócić uwagę na wystające brzuszki gwiazd oraz na nieco zwiotczałe uda.

Po drugie muszę jeszcze wspomnieć o genialnym wynalazku jakim jest photoshop, dzięki któremu nasze idolki mimo tego, że nie siedzą całymi dniami na siłowni, mogą wyglądać wprost idealnie, a nawet lepiej na każdym zdjęciu i na każdej okładce magazynu.

Na koniec wrzucam parę zdjęć. Prawdziwych, bez obróbek. Nie po to, żebyśmy teraz wszystkie podbiegły skocznie do lodówki, wyciągnęły wielką porcję lodów i kawałek pizzy z wczoraj na deser i wciągnęły wszystko na raz, tłumacząc sobie, że przecież Brigitte Bardot też miała brzuszek, a Blake Lively ma naprawdę potężne uda, ale po to, żebyśmy czuły się piękne, takie jakie jesteśmy. Nie zachęcam do godzenia się z wszelkiego rodzaju niedoskonałościami, bo wiele możemy zdziałać zakładając szpile i krótką sukienkę i nie popadajmy w paranoję uwielbiając swoje niedoskonałości, ale jeśli masz dużą pupę, to kochaj ją, bo jest sexy, ale jeśli masz mniejsze pośladki, to również je kochaj, bo nie zajmujesz dwóch miejsc w samolocie. Polecam oczywiście wszelkie sporty, dla zdrowia i rozrywki, ale raczej te które sprawiają nam przyjemność, niż te, którymi katujemy się, aby wyglądać jak modelki z katalogu Victoria’s Secret. Na dzień dziecka dostałyśmy kije do nordic walking, myślę, że wkrótce je wypróbujemy. Niech tylko słonko zajdzie.

90210
The HillsGossip GirlKardashianki
The City


1 komentarz:

  1. no nie!:) ty powinnaś prowadzić jakąś stałą kolumnę z piśmie kobiecym cha cha


    ~ewk, 2011-07-14 09:24

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za odwiedziny! Jeżeli podoba Ci się to co robimy, poleć nas znajomym!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...